Розведення бджіл для початківців: Облаштування пасіки.

Про користь меду чули багато хто, але от купити по-справжньому якісний продукт дуже складно. У дійсності меду впевнені можуть бути лише самі пасічники. Але розведення бджіл справа клопітка, хоч і прибуткове. Головне, знати всі нюанси бджільництва.

як облаштувати пасіку

Облаштування пасіки

Якщо ви вирішили почати займатися бджільництвом, то почитати спеціальну літературу буде мало. Вам потрібно буде познайомитися з досвідченим бджолярем і піти до нього в учні. Тому що розведення бджіл для початківців може здатися дуже складним справою, кілька помилок можуть занапастити цілі бджолині сім’ї. Але нехай невдачі вам не вибивають з колії, успіх у бджільництві приходить з досвідом. Є кілька правил розведення бджіл, які підкажуть з чого почати їх розведення:

Визначення місцевості, де будуть стояти докази з бджолами. Найголовніше, щоб поруч росли медоносні квіти і дерева в радіусі одного кілометра. Пасіку потрібно обладнати в такому місці, де медоноси цвітуть у різний час року. Тоді бджоли будуть приносити мед не одноразово, а протягом теплого періоду. Розташовувати вулики потрібно так, щоб захистити їх від вітру, а для більшої освітленості вона повинна стояти з ухилом на південь.

Вибрати правильний тип вуликів. Можна орендувати ділянку, на якій вже стоять вулики, тоді цей пункт відпадає. Якщо ж на ділянці їх немає, то доведеться або виготовити їх самостійно, або купити в магазині.

Облаштувати огорожу для пасіки. По висоті вона повинна бути від півтора метра. Не потрібно облаштовувати пасіку в людних місцях, біля стежок або поруч з автомобільними дорогами. Тут питання не в тому, що бджоли можуть когось покусати, а в тому, що вони бояться шуму і просто покинуть вулик всієї бджолиної сім’ї.

Місце під пасіку не повинно знаходитися поряд з річками та іншими джерелами вогкості, також поганими сусідами будуть заводи та інші промислові підприємства.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *