Акацієвий мед – властивості, лікування та застосування

Одним з найбільш цінних сортів меду є акацієвий. Він володіє чарівними властивостями, а смак цього нектару просто неможливо забути!

корисні властивості акацієвого меду

Властивості акацієвого меду

На його колір в першу чергу впливає окрас самої рослини, з якого здійснювався збір нектару: білий, або жовтий. Запах у бджолиного продукту м’який, рівно, як і смак, якому не властива гіркота. До того ж акацієвий мед має характерну особливість – він тривалий час зберігає свою рідку форму, і кристалізується всього лише через рік після відкачування. Бджоли роблять його тільки на початку липня, так як саме в цей час цвіте акація.

Корисні властивості акацієвого меду

Через те, що акацієвий мед містить дуже велику кількість фруктози, людський організм його легко і швидко засвоює. Це є основною причиною, по якій його рекомендують при дієтах і діабеті. До того ж, поточний сорт рекомендують вживати дітям. Справа в тому, що каротин і ферменти, наявні у величезному обсязі в складі даного продукту, покращують процес травлення. Крім того, дане бджолине виріб антиалергенну, отчого корисно фактично для всіх людей. Речовина також рекомендується їсти при безсонні, і для того, щоб вкласти спати дітей.

Лікувальні властивості акацієвого меду

Лікувальні властивості акацієвого меду

У першу чергу необхідно відзначити могутній антисептичний вплив, який чинить акацієвий мед. Через це він часто використовується при лікуванні коньюктивита, а також інших бактеріальних захворювань очей. Само собою, що він теж є частим компонентом зовнішніх мазей, що приносять користь при опіках і порізах. Адже крім дезінфекції, бджолиний продукт володіє непоганим відновлює дію, яке прискорює регенерацію пошкоджених тканин.

Систематичне внутрішнє вживання цієї речовини знижує артеріальний тиск, тим самим надаючи величезну користь всьому організму. До того ж, його нерідко їдять для заспокоєння нервової системи після сильного її напруги. Крім того відзначається значне поліпшення роботи травної системи. Лікувальні властивості акацієвого меду знаходять широке застосування в рецептах народної медицини. Його поєднання з інгредієнтами рослинного походження дозволяє лікувати хвороби кишково- шлункового тракту. Крім цього, грамотне застосування даного продукту здатне вилікувати багато недуг нирок і печінки.

Застосування і лікування акацієвим медом

Застосування і лікування акацієвим медом

Найбільш ефективне застосування лікувальних властивостей акацієвого меду можливо лише при використанні його натурального стану. Якщо все-таки вдатися до приготування мазей на його основі, то не варто нагрівати бджолиний продукт до температури більше сорока градусів Цельсія, інакше речовина перестане бути корисним для здоров’я. Вся суть в тому, що мед з акацій втратить вітамінну цінність. Те ж саме стосується вживання даного вироби разом з гарячим чаєм.

Мед з білої акації

Варто відзначити, що мед з акації білого кольору належить до рідкісної групі медових продуктів – безбарвним. Його вживають у природному вигляді при хворобах печінки і нирок. Для цього достатньо лише з’їсти по єдиній столовій ложці даної речовини вранці і ввечері. Відчутний результат буде вже через кілька днів такого солодкого курсу лікування.

Внесення до складу компонентів масок для обличчя поточного речовини здійснює особливу користь на стан шкіри. Після застосування, підтягуються зморшки, усуваються деякі дефекти шкірного покриву і проводиться легке його освітлювання. Чимало уваги приділяється використанню цього вироби для зцілення захворювань очей.

Акацієвий мед для очей

Акацієвий мед для очей

Даний бджолиний продукт використовується у вигляді крапель, або примочок при інфекційних захворюваннях очей. Це може бути бактеріальний кон’юктивіт, катаракта, або навіть глаукома. Для закапування мед розбавляється в дистильованої воді. На кожні десять грамів цієї речовини в береться по двадцять мілілітрів рідини. Користь від цієї суміші буде, якщо капати нею хворі органи вранці і ввечері щодня, але при тривалості лікувального курсу не більше трьох тижнів. У неприємної ситуації треба зробити десятиденну перерву. Необхідно також змиритися з неминучим фактом, що катаракту даним методом повністю зцілити не вийде. У такому випадку допоможе тільки хірургічне втручання.

У всіх інших ситуаціях ще можна робити примочки на очі. Рецепт створення суміші той же, проте нею намочують валики з марлі, або вати, після чого розміщують їх на закритих століттях. Для зручності проведення поточного заходи краще лежати. Час разової процедури: п’ятнадцять- двадцять хвилин.

Акацієвий мед при діабеті

У зв’язку з тим, що медова продукція має чималий вмістом фруктози, її можна вживати при цукровому діабеті. Але про даний факт виникають сумніви, так як відомо, що солодке не можна вживати при поточній хвороби. Вся справа в тому, що в складі більшості ласощів знаходиться цукор, що цілком складається з сахарози. Саме даний продукт шкідливий при вищезгаданому недугу, так як для його засвоєння необхідний інсулін, практично не виробляється хворим організмом. А бджолине виріб, як і багато фрукти і ягоди, містить у своєму складі глюкозу і фруктозу, які не потребують особливих гормонах для того, щоб бути засвоєними.

Варто відразу ж зазначити, що мед не в змозі цілком вилікувати від діабету, однак здатний поліпшити опірність організму даної хвороби. До того ж, правильний підхід значно зменшує ризик виникнення ускладнень. Все що необхідно – додати даний продукт собі в раціон. Однак нехтувати добовими нормами вживання не варто: не більше п’ятдесяти – сімдесяти грамів в день.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *