Рання весна пробуджує бджіл та хвилює пасічників

Незвична погода для лютого розбудила бджіл. В окремих сім”ях матки заклали яїчка, є й уже закритий розплід. Це неабияк турбує пасічників. На жаль, є і випадки загибелі бджіл, пасік. Бджолярі хочуть знати, а як справи в інших, що робити? Чи не загинуть бджоли, розплід. Роками зима ще добре дошкуляла, і у березні, і у квітні. Такий стан згуртовує однодумців. Тому, на заклик районного управління Держпродспоживслужби зібратися-відгукнулося більше 50 пасічників.

Провідний фахівець Бродівського районного управління ГУ  Держпродспоживслужби Євген Польовий проаналізував стан пасічництва у районі. Серед новин – доведено до відома бджолярів інформацію про порядок реєстрації та паспортизації пасік, визначення якості продукції бджільництва для реалізації на внутрішньому ринку та в інші країни. У залі було оформлено стенд взірців документів для одержання відповідного сертифікату. На даний час розпочали оформлення пасік лише двоє пасічників. Очевидно, серед бджолярів, цей захід викликає певну недовіру і вимагає широкої, грунтовної популяризації, роз”яснень. Оформлення документів є безкоштовним, але у пасічників виникають запитання: для чого, яка користь мені, кому це потрібно, чи дійсно це допоможе покрити чималі видатки для утримання пасік, для реалізації продукції, для визначення адекватної ціни на мед та іншу продукцію бджільництва, для ліквідації потрав бджіл власниками сільськогосподарський наділів, чи вплине на якість препаратів для захисту бджіл від хвороб та шкідників.  Євген Миколайович розповів також про весняно-осінні протиепізоотичні заходи на пасіках, їх ефективність у прямій мірі залежить від визначення найбільш ефективних строків -наголосив він.

Про дотримання вимог санітарного та фітосанітарного Законодавства при використанні пестицидів,агрохімічних засобів захисту рослин господарюючими суб”єктами – говорила провідний спеціаліст Оксана Забужна. Марія Дерин вела мову про фітосанітарну підтримку бджільництва з обласного бюджету, а Іван Доскоч про забезпечення пасік чистопородним матеріалом.

Присутні змогли одержати відповіді на питання що їх цікавили.

Перевірте ще

Освячено офіс Спілки

Новосілля святкували бджолярі . Минулої неділі ГО «Спілка пасічників у Бродівському районі» відсвяткувала новосілля. Новий …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *