Українсько-Литовська співпраця

Закладено передумови для посилення українсько-литовської

економічної співпраці

 

07 грудня в Києві в рамках зустрічі Президента України Петра Порошенко та Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайте  підписано  Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2019-2020 роки.

Документ визначає ключові напрями подальшого розвитку українсько-литовських відносин стратегічного партнерства. У Дорожній карті викладені завдання співробітництва з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, в торговельно-економічній та соціальній сферах.

Відзначимо, що товарообіг між країнами у 2017 році зріс на понад 40%, а  за 9 місяців 2018 року – ще на більш як 17%. Це є результатом роботи поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, яка сьогодні довела свою ефективність. Станом на жовтень 2018 року Литва інвестувала в економіку України майже 140 млн. дол. США, з яких тільки у поточному році литовські компанії інвестували 15 млн. дол. США. Збільшується також кількість реалізованих інвестиційних проектів в АПК України спільно з литовськими підприємцями.

За 9 місяців 2018 року товарооборот продукцією АПК та харчової промисловості між двома країнами перевищив 104 млн. дол. США, з яких на український експорт припадає 80,3 млн. дол. США.

Український аграрний сектор також інвестиційно привабливий для литовських партнерів у сфері органічного, нішевого виробництва та переробки, наприклад, м’яса, овочів та фруктів.

 

Перевірте ще

Медоноси Бродівщини сезону 2020 року

Настав сезон медозбору 2020 року. Для пасічників важливо зібрати хорошу продукцію, мед. А де можуть …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *